Investiční produkty

Chcete si spořit dlouhodobě, investovat na dva roky i deset let a rádi byste se dozvěděli více? Poradíme Vám, do čeho investovat a představíme různé nástroje pravidelného i jednorázového investování. Zprostředkováváme investice* do podílových fondů různého typu, rizikovosti, od různých investičních společností. V rámci pravidelných reportů Vás budeme informovat o všech podmínkách Vaší investice.

*Partners jako investiční zprostředkovatel poskytuje hlavní investiční službu podle § 4 odst. 2 písm. a) zákona č. 256/2004 Sb., tedy přijímání a předávání pokynů týkajících se investičních nástrojů a hlavní investiční službu investičního poradenství podle § 4 odst. 2 písm. e) zákona č. 256/2004 Sb.

Široká nabídka investičních produktů včetně služby investičního poradce. Umíme i investice bez vstupního poplatku a investovat můžete již od 500 Kč měsíčně.

Mám zájem

Související články

28.11.2023 Co pro děti místo stavebka?

Stavební spoření k letošním třicetinám dostalo dárek v podobě snížené státní podpory. Naučilo Čechy spořit a stalo se synonymem spoření pro děti. Jak je to dnes? Co dává smysl založit dětem?

více

15.6.2023 Kam bezpečně zainvestovat?

Skáčou i na vás reklamy na nejrůznější způsoby, jak zhodnotit své peníze? Akcie, dluhopisy, kryptoměny, zlato, nejrůznější investiční platformy, zaručené návody na to, jak rychle zbohatnout? Čemu můžete věřit? Co je opravdu bezpečné a co má opravdu šanci na zajímavý výnos? Začněme s tím, na co si dát opravdu velký pozor. A zvládneme i pár velmi konkrétních doporučení, co dnes s penězi udělat.

více

17.3.2023 Jak na vlastní penzijní reformu?

Ve Francii chce vláda posunout věk do důchodu z 62 roků na 64 let. V zemi to spustilo vlnu demonstrací a stávek. Úprava valorizace důchodů u nás zase přinesla využití stavu legislativní nouze a následně opoziční obstrukce. Donutit občany pracovat déle nebo jim „sahat“ na důchody je krajně nepopulární. Navyšovat důchody zase populistické a dlouhodobě neudržitelné. Pojďme se alespoň na chvíli odpoutat od představ, že by se o nás měl stát postarat. Co můžeme udělat pro to, abychom i v pozdějším věku zkrátka MĚLI NA TO, CO MÁME OPRAVDU RÁDI? Abychom v klidu poplatili své životní náklady a mohli se věnovat i svým zálibám? A nebo si mohli dovolit solidní péči, pokud by zdraví větší akci nedovolovalo…?

více

16.1.2023 Varování Ministerstva investic – investování na vlastní pěst může přijít draho!

Někde jste slyšeli, že byste měli investovat a že byste neměli platit zbytečné poplatky. V uších vám stále zní "É-Té-eF". Vyrážíte na internet a hledáte, jakou cestou se vydat.

více

26.8.2022 Na prahu krize?

Rodinný rozpočet je čím dál napnutější. Ceny energií rostou. Navyšuje se splátka hypotéky. Nákup stojí víc a víc… Inflace, válka, hrozba recese – to všechno má přímý dopad na naše životy, na naši rodinnou kasu. Na následujících řádcích se proto zaměřujeme na konkrétní rady a doporučení, co s tím, jak se k tomu postavit, co můžete dělat, co naopak nemá smysl.

více

25.1.2022 Pasivně aktivní investice

Aktivita samotného investora často přináší více škody než užitku - trh nelze časovat (dopředu nevíme, který okamžik je ten nejvyšší nebo nejnižší), velmi často tak investor opouští trh ve špatný okamžik a vrací se v ještě horší. I při investování často platí „méně je více“ – neplatí to ovšem na všech třech úrovních, které je potřeba vnímat.

více

18.12.2021 Jak úspěšně krotit dopady inflace?

Inflace tu byla, je a bude. Nemusí se nám zrovna líbit, pramálo ale s její výší naděláme. Dokonce ani nástroje České národní banky nedokážou s její výší zatočit dostatečně rychle. Co ovšem můžeme a dokážeme – někde dopady vyšší inflace zmírnit a někde ji dokonce i využít ve svůj prospěch. Kde nelze dělat nic, to pak můžeme s celkem klidným svědomím přijmout jako fakt.

více

13.8.2021 Nebezpečná záměna

Až nebezpečně často zaměňujeme „chci“ za „opravdu potřebuji“. Nakonec, veškerý doplňkový sortiment v jakémkoli obchodě na nás doslova křičí – „Mě musíš mít! Mě nutně potřebuješ!“ Dokážeme ale v reálném životě určit, co opravdu potřebujeme? A platí to s penězi? Na dalších řádcích se vás zcela nepokrytě pokusíme přesvědčit o tom, že spíše neplatí a že jde o národní sport, hodný Olympiády – plave v tom totiž většina národa.

více

31.10.2020 Spekulace? Klidně, ale ne s námi

Jednou za čas se na nás obrátí klient s tím, že by od nás chtěl nějakou investiční specialitu. Nevěří ničemu, maximálně nemovitostem, bojí se inflace. Vidí totiž centrální banky, jak vehementně „tisknou“. Naše reakce pak pro něj může být zklamáním. Vyhledávání spekulací (které mohou, ale nemusí vyjít) se totiž zcela míjí s naším posláním.

více

17.10.2020 Chcete to, co my?

Nikdy jsem o tom nepřemýšlel tolik jako teď. Čím to, že s jedním klientem mě spolupráce extrémně baví a naplňuje a s jiným ne? O stavu jeho konta nebo výši jeho příjmu to rozhodně není, nakonec, nikdy jsem na klienta nepohlížel jako na zdroj příjmu. V té první kategorii mám i ty, kteří průměrnou mzdu zahlédnou tak leda v novinách. A už jsem spolupráci ukončil i s těmi, kterým v bankách říkají top-affluentní. Podvědomě jsem tenhle rozdíl přisuzoval jisté chemii, že nám zkrátka spolu je "dobře". Nebo vzájemné důvěře. Později i vzájemné úctě.

více

23.9.2020 K čemu investičního poradce?

Rozhodli jste se začít investovat. Bez ohledu na to, jak moc investicím rozumíte, svěříte správu svých investic investičnímu poradci. Nastaví portfolio a investice se rozbíhá. Po pár měsících spolupráce jako by počáteční aktivita poradce uvadala. Zdá se vám, že s portfoliem de facto nic nedělá. Asi vás to překvapí, ale i neaktivita může být známkou toho, že váš investiční poradce dělá svou práci velmi dobře.

více

12.3.2020 Jak na koronavirus?

Dalo by se to pojmout jako pohádka o třech zvířátkách – o koronaviru, černé labuti a medvědovi. Černá labuť – přesně tak se totiž říká neočekávané události, která má významný dopad na společnost. Např. na světových burzách způsobila tzv. medvědí trh, tedy klesající trh – nejčastěji se pak trh prohlásí za medvědí, pokud od svého vrcholu propadne o více než 20%. A přesně toho jsme svědky – kdo za to může? Koronavirus. A ani ne tak zvířátko samotné, jako obrana před ním a panika způsobená možnými dopady šíření tohoto viru. Co dělali ti, kteří jsou na dopady takové epidemie finančně připraveni? Co dělat, když už čas na přípravu není? Jak naopak takové situace využít ve svůj prospěch?

více

14.11.2019 Recese na dohled?

Strašení krizí je už několik let evergreenem. Dříve nebo později přijde. Nemusí to ale být tak brzy, jak možná čekáte. Zato recese, ta už se celkem jasně rýsuje…„Sejde se Slovák, Ukrajinec, Bulhar, Rumun a Polák – co je to? Ve Škodovce střídají směny.“České firmy řeší nedostatek lidských zdrojů náborem cizinců. Brzdou české ekonomiky totiž není […]

více

5.11.2019 Kam bez rizika uložit peníze?

I když je Česká republika s dvouprocentní 2T REPO sazbou „ostrůvkem deviace“ (ECB má sazby dokonce záporné), přesto není snadné rozumného úrokového výnosu dosáhnout. Máte u vaší banky možná pár desetin procenta? Tak vězte, že se lze přiblížit až ke 3% ročně. Na kapitálovém trhu nebo investicí do nemovitosti je možné samozřejmě dosáhnout vyššího výnosu, následující řádky ovšem patří konzervativním nástrojům, tedy těm, do kterých můžete své prostředky vložit bez rizika (a tedy s nižším výnosem).

více

4.11.2018 Ze spořáků rovnou do bitcoinů

Když bývala inflace do jednoho procenta, málokdo ji řešil, teď v době zvyšujících se cen to začínáme řešit. Jedno procento na spořicích účtech je nic.

více

14.8.2019 Jak se ochránit před propadem trhu?

Už posledních sedm let se neustále mluví o blížící se recesi, ne-li krizi. V různých koncích světa a v různých odvětvích přitom mezitím tiše recese přišla a zase odešla. Ať nyní přijde větší recese nebo i krize, na přístupu k strategickému investování to nic nemění. Nezáleží totiž na tom, co se bude dít, ale co budeme s investičním portfoliem dělat – a nikoli ve vztahu k aktuálnímu dění, ale ve vztahu k blížícímu se konci investičního horizontu. Pojďme se na to podívat podrobněji.

více

2.4.2019 Proč nebudeme bohatými rentiery?

Slyšíme to stále dokola – populace stárne, demografický vývoj vede jasně k situaci, kdy jeden pracující bude „živit“ dva penzisty. Víme, že to stát za nás nevyřeší. Víme, že o naší životní úrovni za několik desítek let bude do zcela zásadní míry rozhodovat hodnota námi vybudovaného majetku. Ale je to stejné jako se sportem nebo zdravou výživou. Tomu, co je teď, přikládáme větší význam, sportujeme méně, než bychom „chtěli“, z výjimek ze zásad zdravého stravování se stávají standardy a svůj příspěvek na penzijní si možná navýšíme, až budeme mít víc peněz v práci, až půjde manželka po mateřské zpět do pracovního procesu, až děti vypadnou z domu, až splatíme hypotéku, až… O investování ani nemluvě…

více

6.12.2018 Plavba ke svobodě

Jednou za čas je dobré se na oceán financí podívat z vrchu a připomenout si, co jsou ty nejzákladnější principy finanční gramotnosti. Nebo-li – co byste měli ovládat a zvládat, ať už je stav vašeho konta jakýkoli a ať už jsou vaše sny a cíle jakkoli vysoké. Některé vám dají jistotu – že i v těžkých časech nezůstanete bez peněz, některé vás povedou k disciplíně – abyste se udrželi na cestě ke svým snům. Většina z nich vám ovšem zajistí svobodu – abyste měli možnost volby a rozhodovali se podle vašich priorit a ne právě podle stavu vašeho konta. A jakéže principy vás k takové svobodě dovedou?

více

8.11.2018 Klíčem je diverzifikace

Inflace přes 2% p.a., na spořicích účtech sotva 1% p.a. Akcie na vysokých hodnotách, nejistý vývoj ceny zlata, dluhopisy bez potenciálu výnosu a předražené nemovitosti. Kde zhodnotit své peníze a nepodstupovat příliš velké riziko? Existuje pro tuto zdánlivě bezvýchodnou situaci nějaké efektivní řešení? Nejenže existuje, ale je prosté… klíčem k dlouhodobé ochraně vašeho majetku před inflací je diverzifikace – rozkládat rizika a nesázet na jednu kartu, ale investovat stejně chytře jako nejbohatší lidé na světě.

více

27.9.2018 Bez peněz na golfové hřiště nelez

Příběh projektanta Karla P., který pověsil podnikání na hřebík, a začal se naplno věnovat golfu, ukazuje na to, že investování spolu s penězi přináší i pohodu do života. Což ale platí vždy jen za předpokladu, že investor vnímá investice do podílových fondů nikoli jako ruskou ruletu, ale seriózní způsob, jak své peníze ochránit a zmnožit.

více