Penzijní spoření

Důchodová reforma je strašák, o kterém slýcháme stále častěji. Buďte připraveni na situaci, kdy půjdete do důchodu bez významné finanční podpory státu a budete mít před sebou ještě několik desítek let života. Jak je chcete strávit? Nad tím se musíte zamyslet již nyní – my Vám pomůžeme se na stáří připravit.

Pokud začnete s úsporami co nejdříve, jednou se můžete těšit na příjemné stáří strávené na cestách, na chatě, s vnoučaty, zkrátka podle svých představ a bez finanční nouze. Vysvětlíme Vám, že se nelze spoléhat pouze na stát, ale že na spokojené stáří se musíte připravit především vy sami. Ukážeme Vám, jaké možnosti máte a co vás to bude stát.

Nechcete pracovat až do smrti? Využijte naší služby, kdy Vás připravíme na důstojné stáří a nebo dřívější odchod do penze.

Mám zájem

Související články

17.3.2024 Jak na DIP?

Tak předně – nejde o omáčku k chipsům. Nejde dokonce ani o žádný nový investiční produkt. On to totiž vlastně vůbec produkt není. „Dlouhodobý investiční produkt“ je jen jakási schránka, do které jde zabalit mnoho různých (již existujících) investičních a bankovních nástrojů. Jde jen o příznak, že si investor chce uplatňovat daňové odpočty a na oplátku prostředky nevybere dříve než na svůj důchod.

více

28.11.2023 Co pro děti místo stavebka?

Stavební spoření k letošním třicetinám dostalo dárek v podobě snížené státní podpory. Naučilo Čechy spořit a stalo se synonymem spoření pro děti. Jak je to dnes? Co dává smysl založit dětem?

více

14.8.2023 Změny v penzijním spoření

V penzijním spoření se od roku 2024 chystá hned několik změn. Týkají se výše příspěvků, možností daňových úlev, nových alternativ, jak se na penzi připravit nebo třeba délky trvání nových smluv. U některých stávajících smluv dokonce hrozí, že přijdou o nárok na státní příspěvky.

více

17.3.2023 Jak na vlastní penzijní reformu?

Ve Francii chce vláda posunout věk do důchodu z 62 roků na 64 let. V zemi to spustilo vlnu demonstrací a stávek. Úprava valorizace důchodů u nás zase přinesla využití stavu legislativní nouze a následně opoziční obstrukce. Donutit občany pracovat déle nebo jim „sahat“ na důchody je krajně nepopulární. Navyšovat důchody zase populistické a dlouhodobě neudržitelné. Pojďme se alespoň na chvíli odpoutat od představ, že by se o nás měl stát postarat. Co můžeme udělat pro to, abychom i v pozdějším věku zkrátka MĚLI NA TO, CO MÁME OPRAVDU RÁDI? Abychom v klidu poplatili své životní náklady a mohli se věnovat i svým zálibám? A nebo si mohli dovolit solidní péči, pokud by zdraví větší akci nedovolovalo…?

více

26.8.2022 Na prahu krize?

Rodinný rozpočet je čím dál napnutější. Ceny energií rostou. Navyšuje se splátka hypotéky. Nákup stojí víc a víc… Inflace, válka, hrozba recese – to všechno má přímý dopad na naše životy, na naši rodinnou kasu. Na následujících řádcích se proto zaměřujeme na konkrétní rady a doporučení, co s tím, jak se k tomu postavit, co můžete dělat, co naopak nemá smysl.

více

13.8.2021 Nebezpečná záměna

Až nebezpečně často zaměňujeme „chci“ za „opravdu potřebuji“. Nakonec, veškerý doplňkový sortiment v jakémkoli obchodě na nás doslova křičí – „Mě musíš mít! Mě nutně potřebuješ!“ Dokážeme ale v reálném životě určit, co opravdu potřebujeme? A platí to s penězi? Na dalších řádcích se vás zcela nepokrytě pokusíme přesvědčit o tom, že spíše neplatí a že jde o národní sport, hodný Olympiády – plave v tom totiž většina národa.

více

31.10.2020 Spekulace? Klidně, ale ne s námi

Jednou za čas se na nás obrátí klient s tím, že by od nás chtěl nějakou investiční specialitu. Nevěří ničemu, maximálně nemovitostem, bojí se inflace. Vidí totiž centrální banky, jak vehementně „tisknou“. Naše reakce pak pro něj může být zklamáním. Vyhledávání spekulací (které mohou, ale nemusí vyjít) se totiž zcela míjí s naším posláním.

více

17.10.2020 Chcete to, co my?

Nikdy jsem o tom nepřemýšlel tolik jako teď. Čím to, že s jedním klientem mě spolupráce extrémně baví a naplňuje a s jiným ne? O stavu jeho konta nebo výši jeho příjmu to rozhodně není, nakonec, nikdy jsem na klienta nepohlížel jako na zdroj příjmu. V té první kategorii mám i ty, kteří průměrnou mzdu zahlédnou tak leda v novinách. A už jsem spolupráci ukončil i s těmi, kterým v bankách říkají top-affluentní. Podvědomě jsem tenhle rozdíl přisuzoval jisté chemii, že nám zkrátka spolu je "dobře". Nebo vzájemné důvěře. Později i vzájemné úctě.

více

23.9.2020 K čemu investičního poradce?

Rozhodli jste se začít investovat. Bez ohledu na to, jak moc investicím rozumíte, svěříte správu svých investic investičnímu poradci. Nastaví portfolio a investice se rozbíhá. Po pár měsících spolupráce jako by počáteční aktivita poradce uvadala. Zdá se vám, že s portfoliem de facto nic nedělá. Asi vás to překvapí, ale i neaktivita může být známkou toho, že váš investiční poradce dělá svou práci velmi dobře.

více

10.9.2020 Do důchodu na vlastní zodpovědnost II

„Je vám 65 let? Chcete důchod? Dostavte se k patě Karlova mostu a pokud přeplavete na druhý břeh, můžete i nadále pracovat.“ Takto v roce 2013 vtipkoval o možné podobě důchodové reformy tehdejší stínový ministr financí Jan Mládek. Proč žádná reforma neproběhla? V čem tkví neudržitelnost důchodového systému v ČR? Co nás čeká (a bohužel nemine)? A především - jak se s tím můžeme poprat?

více

14.6.2020 Jakou hodnotu má lidský život?

Nevyčíslitelnou. Samozřejmě, že žádné peníze na světě nám nevrátí našeho blízkého, žádné peníze na světě nenahradí ztracené zdraví. Přesto se s vámi chceme podělit o filozofii, jak mít takové situace alespoň finančně zajištěné – jak docílit toho, abychom krom zdraví nepřišli i o střechu nad hlavou.

více

15.11.2018 Do důchodu na vlastní zodpovědnost

„To nejlepší, co můžeme pro své děti udělat, je postarat se především sami o sebe“. Tuto větu opakujeme klientům vždy, když na téma „podpory dětí“ narazíme. V poslední době ji skloňujeme stále častěji, i v souvislosti se zabezpečením se na penzi. Dost možná budeme zdraví, silní a budeme si chtít užívat, cestovat. A budeme k tomu potřebovat peníze. Třeba ale zdraví nebudeme, budeme závislí na pomoci druhých. A pokud nebudeme chtít zatěžovat svou rodinu, budeme opět potřebovat peníze. Peníze nejsou samy o sobě ani dobré ani špatné. Pokud s nimi pracujeme správně, dávají nám svobodu. A to je i úlohou dobrého finančního poradce – šťastní můžete být i bez něj, s jeho pomocí byste ale měli být svobodnější a svých cílů byste měli dosáhnout s větší jistotou.

více