Staňte se jedním z nás

Hledáme parťáka

Nejlepším vzděláním, kterého se nám může dostat, je pozorovat skutečné mistry v oboru při práci. Pro každého z Vás je připraven individuální studijní plán, na jehož konci budete plně připraveni pečovat o naše stálé klienty, budete připraveni na práci v našem týmu špičkových poradců. Sami poznejte, že právě vzdělání je cestou k úspěchu!

Stroj na peníze

Ne, nebude řeč o schodcích státních rozpočtů ani o zběsilém tisknutí peněz centrálními bankami. Dokonce ani o potřebě snížit zadluženost států vysokou inflací. Řeč bude o nás, o „běžných smrtelnících“, o našem běžném životě. Do kterého ovšem vstoupí jedna zdánlivá nevšednost. Tak se pohodlně usaďte a oddejte se příběhu, do kterého vás autor vtáhne jako hlavní postavu. Ano, tento příběh je o vás…

Podivný objev. Představte si, že zítra přijdete domů a ve vašem domově, tedy na místě, které tak důvěrně znáte, bude vše jako obvykle, s jednou jedinou výjimkou. Z kuchyně se bude ozývat zvláštní zvuk – ne, není to myčka, není to lednice ani sporák. Přicházíte blíž a najednou… na stole leží úhledně zabalený balíček, ovázaný tyrkysovou (autor si tento „product placement“ nedokázal odpustit) stužkou a s cedulkou, která nepřipouští jakoukoli pochybnost o tom, že tato podivná zásilka je právě pro vás – je totiž opatřena vaším jménem – křestním i příjmením, vedle něj se navíc vyjímá i vaše rodné číslo, aby bylo úplně jasno.

Příjemné překvapení. Opatrně odstřihujete tyrkysovou (odpusťte autorovi jeho slabost pro tyrkysovou barvu) stužku, zbavujete balík jeho obalu a v krabici, jejíž víko právě snímáte, nacházíte cosi jako tiskárnu. Neleze z ní ovšem obvyklá „á čtyřka“ ani jiný obvyklý formát, ale papírky menší velikosti – takové té příjemné velikosti, která se vejde do vaší peněženky. Je to neuvěřitelné, máte doma stroj na peníze! Na přiloženém záručním listu se dozvídáte, že se nemáte čeho obávat, peníze jsou skutečné a Česká národní banka vám přeje hodně radosti z každého natisknutého kousku, opatřeného všemi ochrannými prvky (snad kromě respirátoru).

Co s tím? Prvotní nadšení, možná šok, střídají obavy. Kdo o tom všechno ví? Není to aprílový žertík? Kde se do toho shání papír? Jak dlouho vydrží toner? Kolik to tak asi natiskne? Dalo by se to zrychlit? Nezadře se ten stroj? Co když nás vykradou? Kam to schovat před manželkou? Začnete tím nejdůležitějším a stroj dáte tam, kde ho vaše manželka nemůže najít (místo, nechť si laskavý čtenář doplní sám). Popasujete se i s tím, aby onen rajský zvuk nebyl slyšet. Teď už nedokážete vymyslet víc, hlavou se honí milion myšlenek. Na důvtipný plán, jak se k nastalé situaci co nejlépe postavit, se bude lepší vyspat.

Ráno moudřejší večera. První noc ovšem vůbec nespíte, tok myšlenek neustává, každý noční zvuk vás vytrhává z přemýšlení, kýžený klid ne a ne přijít. Takhle to nepůjde, to, co máte doma, je úžasné, ale ďábelsky proradné zároveň. Jedno víte jistě, zbavit se toho zázraku rozhodně nechcete. Té nejistoty kolem se ale přece nutně zbavit musíte! Nevyspalí, unavení, podráždění vcházíte za rozbřesku do kuchyně a ejhle – na místě, kde jste včera našli onen proradný, ale báječný balíček, leží dnes obálka (autor spoléhá na vaši fantazii, co se její barvy týká). Než ji rozděláte, se zvýšenou tepovou frekvencí běžíte zkontrolovat, jestli to, co už vám druhý den patří, je na svém místě a plně funkční. Uf, vše je v nejlepším pořádku. Ale co ta obálka?

 

„dovolte mi, abych Vám jménem společnosti Tiskněte s jistotou, a.s. co nejsrdečněji pogratuloval k získání nejnovějšího typu Stroje na peníze.

Naše společnost se již více než patnáct let zabývá záručním i pozáručním servisem Strojů na peníze. Naši klienti nejvíce oceňují jistotu nepřetržitého přísunu finančních prostředků při poruše stroje, neboť po dobu servisních oprav zapůjčujeme na naše náklady náhradní stroj se shodnými parametry.

Poplatek za naši službu činí 5% z objemu strojem natisknutých bankovek. Tento poplatek účtujeme měsíčně.

Děkujeme za zvážení naší nabídky, v případě vašeho zájmu nás kontaktujete na 606 327 852.

S úctou… „

 

Co vy na to? Byli byste ochotní vzdát se 5% částky, kterou stroj natiskne, pokud by vám to dalo 100% jistotu, že těch 95% každý měsíc dostanete, i když se stroj rozbije?

 

Rozuzlení. Tím strojem na peníze jste vy, peníze z něj jsou váš příjem a 5% z něj je platba za velmi slušně nastavené pojištění. Co dodat? Snad jen – máte svůj Stroj na peníze dobře ochráněn?

 

Dává vám smysl dlouhodobě se starat o finance? Chcete si splnit svá přání, i pokud nepoběží všechno, jak chceme? Poraďte se s profíky! Navštivte naše stránky www.partners-turnov.cz a pozvěte se na kávu nebo třeba online setkání!

4.4.2021

Další články

3.3.2021 Chci tu nejlepší sazbu!

Který spořicí účet má tu nejvyšší úrokovou sazbu? U jaké banky dostanu naopak nejnižší sazbu na hypotéce? To jsou otázky, které slýcháme prakticky denně. Kdy má smysl řešit desetinu procentního bodu na úrokové sazbě, co je opravdu důležité ať už u spořicího účtu nebo u hypotéky? Tak přesně na to se na následujících řádcích zaměříme.

více

10.2.2021 Chyba, která může stát miliony

S radostí sleduji, jak se za těch patnáct let, co jsem v oboru, lepší úroveň finanční gramotnosti v naší populaci. Přesto tu stále jsou chyby, které se dokola opakují. Tou nejčastější je, že neplánujeme – chceme např. zajistit dětem vzdělání, ale cestu k tomu nenaplánujeme. A když už naplánujeme, nepřipravíme se na rizika, která by po té cestě mohla přijít.

více