Rakouská bobistka

Může se to stát komukoliv, o tom vypráví článek rakouské bobistky. Náhlá zdravotní komplikace změní Váš život ze dne na den. Nepodceňujte situaci a zajistěte si ochranu svého příjmu včas.

Užívala si volna na exotické dovolené v Peru, když v tom ji začala silně bolet hlava. Myslela, že jde pouze o migrénu, jenže ta nepovolovala. Se sužujícími bolestmi se tedy elitní rakouská bobistka Katrin Beierlová vypravila zpět domů, kde jí lékaři sdělili krutou diagnózu. Osmadvacetiletá závodnice prodělala mrtvici, po které téměř oslepla na levé oko. Naštěstí je to jediná komplikace, se kterou se dvojnásobná bronzová medailistka z mistrovství Evropy musí vypořádat.

Beierlová o svém stavu informovala fanoušky skrze své sociální sítě. „Zatím jsem z toho venku,“ napsala na úvod ke svému příspěvku, kde je vyfocena na nemocničním lůžku. Mrtvici prodělala 11. srpna v Peru, a jak sama uvádí, ve svých 28 letech ji taková diagnóza vůbec nenapadla.

Lékaři ve Vídni ji však potvrdili. „Téměř jsem oslepla na levé oko,“ uvedla Beierlová. Naštěstí je to prý jediný následek, se kterým se potýká. „Ale je to stále na ho*no. Doktoři říkají, že se mi zrak částečně vrátí, ale v tuto chvíli není nic jisté,“ pokračovala bývalá juniorská mistryně světa.

Celková vítězka Světového poháru v sezoně 2020/21 jako pilotka dvojbobu, se obává trvalých následků. „Není jisté, zda budu moct znovu řídit auto nebo bob. Budu musel chvíli zůstat v nemocnici, ale budu se snažit tvrdě trénovat a získat většinu zraku zpět!“ nevzdává se Beierlová.

„Je to pro nás všechny šok,“ řekl reprezentační kouč Wolfgang Stampfer. „Nejdůležitější je, aby se Kati úplně uzdravila,“ dodal. Beierlová se v kariéře zúčastnila dvou olympijských her, při svém debutu pod pěti kruhy v Pchjongčchangu skončila ve dvojbobu sedmnáctá, letos v únoru obsadila spolu s Jennifer Onasanyaovou desáté místo a v monobobu skončila čtrnáctá.

Zdroj: sport.cz

17.8.2022

Chci konzultaci zdarma

Další články

16.1.2023 Varování Ministerstva investic – investování na vlastní pěst může přijít draho!

Někde jste slyšeli, že byste měli investovat a že byste neměli platit zbytečné poplatky. V uších vám stále zní "É-Té-eF". Vyrážíte na internet a hledáte, jakou cestou se vydat.

více

28.6.2024 Nepřicházejte o peníze od státu!

O změnách v penzijním spoření jsme informovali už na podzim minulého roku. Většina změn začne platit nyní, od 1. července. Pojďme se tedy podívat podrobněji, co se mění – tak, abyste ideálně využili subvencí od státu na maximum a hlavně o nic nepřišli – smlouvy s příspěvky pod 500,- Kč a účastníci v důchodovém věku totiž zcela o státní příspěvky přijdou!

více