Staňte se naší součástí

Hledáme parťáka

Partners market Turnov aktuálně hledá do svého devítičlenného přátelského kolektivu stejně naladěného parťáka.

Nejlepším vzděláním, kterého se nám může dostat, je pozorovat skutečné mistry v oboru při práci. Pro každého z Vás je připraven individuální studijní plán, na jehož konci budete plně připraveni pečovat o naše stálé klienty, budete připraveni na práci v našem týmu špičkových poradců. Sami poznejte, že právě vzdělání je cestou k úspěchu!

Poznáte zlatokopa?

Svěřit se do rukou finančního poradce vyžaduje spoustu odvahy a celý vztah stojí na něčem, co se velmi těžko buduje, lehce ztrácí a zároveň na něčem, čeho se dá celkem snadno zneužít – na důvěře. Finanční poradce vám totiž podobně jako politik slibuje, že se díky němu budete mít lépe, že něco vyřídíte jednodušeji, že bude ctít v prvé řadě váš zájem, nikoli primárně svůj. Že k vám navíc bude maximálně otevřený a férový a nebude jeho jedinou motivací výše provize. No, milí klienti, nejste v záviděníhodné situaci…

PR článek?   Napadlo vás po prvních slovech textu, že jste právě narazili na prachsprostý PR článek? Ať už budete chtít řešit cokoli kolem financí, nejsme jedinou možností pod sluncem. Dokonce jsme rádi za každou dobrou konkurenci – udržuje nás ve střehu a ještě více nás nutí neustále vylepšovat službu jako takovou a na všech frontách. Tedy – nemusíte nutně spolupracovat s námi, na řádcích níže se jen pokusíme dát vám užitečné rady, jak poznat, jestli váš nový „obchodní partner“ v podobě finančního poradce je člověk, se kterým chcete spolupracovat – kompetentní odborník a v pravém slova smyslu partner. Nebo jestli je to jen další z řady prodejců produktů. A narazíte na takové kdekoli, Turnov nevyjímaje, obor finančního poradenství totiž odjakživa lákal zlatokopy.

Legislativní požadavky.   V prvé řadě takový finanční poradce musí mít všechny potřebné registrace a oprávnění ke své činnosti. Pozitivní je, že Česká národní banka v tomto přitvrzuje a vyžaduje absolvování čím dál složitějších zkoušek a atestací. Nestačí tedy jen oprávnění k podnikání a schopnost udržet tužku a … Přímo na stránkách ČNB můžete ověřit, zda daný poradce má např. potřebnou Zkoušku pro investiční poradenství IP-KI, Zkoušku pro penzijní produkty nebo Zkoušku podle zákona o spotřebitelském úvěru.

Odbornost.   To, že je finanční poradce vysokoškolák, ještě nemusí nic znamenat. Aby byl odborník, se kterým stojí za to spolupracovat, tak na druhou stranu nemusí mít nutně certifikát €FA. Ideálně buďte připraveni a položte mu několik konkrétních otázek, např. podle čeho stanovuje pojistné částky u životního pojištění, jakým způsobem sestavuje investiční portfolio nebo podle čeho vybírá vhodnou banku v případě financování bydlení.

Nevhodná doporučení.   Ve většině případů byste museli být sami finanční poradci, abyste dokázali posoudit, zda navržené řešení je pro vás vhodné či nikoli. Přesto aspoň pár rad – doby, kdy se vyplatilo spořit přes životní pojištění, jsou dávno pryč. Bude-li vám finanční poradce navrhovat navýšit „spořicí složku“ v životním pojištění, buďte ostražití. Mluví poradce o zaručeném výnosu 8-11% ročně? Zařaďte zpátečku! Chce po vás peníze dopředu nebo máte předplácet vstupní poplatek na příštích čtyřicet let? Utíkejte!

Reference.   Samozřejmě nejlepší je, když znáte někoho, kdo s daným poradce spolupracuje už několik let, někoho, kdo tak dokáže poskytnout více střípků mozaiky, než jen dobrý pocit a nadšení z první schůzky. První dojem je velmi důležitý, může ale mást. Hloupé je, že ten „nejfundovanější“ poradce na vás pravděpodobně už ani nebude mít čas. I on ale může někoho doporučit, ostatně dobrý vytížený řemeslník také rád doporučí jiného dobrého řemeslníka, případně se zaručí za svého učně.

Morální kredit.   Kéž by existovalo něco jako registr morálního kreditu, abychom si mohli u kohokoli ověřit jeho úmysly a rozpoznat jeho hodnoty, kterými se řídí. Tuto možnost nemáme – pravé úmysly často vyplují na povrch až po jistém čase a my bychom byli opravdu neradi, abyste po čase zjistili, že jste naletěli. Že jste vsadili na zlatokopa, který zklamal vaši důvěru a který tak ještě více poškodil jméno oboru finančního poradenství…

Nemáte poradce a máte odvahu? Cokoli vám řekneme nám můžete nebo nemusíte věřit. Proč nám přesto důvěřují už více než dva tisíce klientů? Přijďte to zjistit – Partners market Turnov na nám. Českého ráje je tu se svým bezplatným poradenstvím pro Vás.

26.10.2018

Další články

2.4.2019 Proč nebudeme bohatými rentiery?

Slyšíme to stále dokola – populace stárne, demografický vývoj vede jasně k situaci, kdy jeden pracující bude „živit“ dva penzisty. Víme, že to stát za nás nevyřeší. Víme, že o naší životní úrovni za několik desítek let bude do zcela zásadní míry rozhodovat hodnota námi vybudovaného majetku. Ale je to stejné jako se sportem nebo zdravou výživou. Tomu, co je teď, přikládáme větší význam, sportujeme méně, než bychom „chtěli“, z výjimek ze zásad zdravého stravování se stávají standardy a svůj příspěvek na penzijní si možná navýšíme, až budeme mít víc peněz v práci, až půjde manželka po mateřské zpět do pracovního procesu, až děti vypadnou z domu, až splatíme hypotéku, až… O investování ani nemluvě…

více

3.1.2019 Jak poznám toho pravého?

Internet je plný srovnávačů všeho možného. Každý jsme si zákonitě už několikrát ověřili nepsané pravidlo, že to nejlevnější nemusí zpravidla být to nejlepší. Nebo že to zdánlivě nejlevnější může ve výsledku být také to nejdražší. Jak tedy správně vybrat vhodný běžný účet?

více