Pojistka samozřejmostí

Všichni doufáme, že nás to nikdy nepotká, že nás se to netýká…

Na co posílat 2.500,- měsíčně na pojistku? Tolik peněz! Když si to budu dávat stranou do investic, mám za deset let našetřeno 400.000,- Kč.

Ale co když si nás nemoc bohužel najde? Co když budeme invalidní a nebudeme se moci vrátit do stejně placené práce? Bude stačit 400.000,-?
A co když to přijde dřív než za 10 let?
Nebylo by fajn mít za 2.500,- Kč měsíčně zajištěnou celou rodinu na milionové částky? Co říkáte?

O tom, jak je důležitá dobře nastavená pojistka, ví své moje klientka, která ve 39 letech onkologicky onemocněla. Malé mimčo, dospívající dcera, hypotéka, manžel s průměrnou mzdou a teď to bude boj!

Boj o život vyhrála. A boj s výdaji taky. Vždy totiž dala na moje rady. Životní pojistka pro celou rodinu byla samozřejmostí.
Hypotéku jsme před dvěma lety včas dopředu refinancovali s úrokovou sazbou 2,09 % p.a. na 10 let. Doplácet ji by byl v tuto chvíli nesmysl.

Pojišťovna už vyplnila polovinu pojistného plnění ve výši 1.250.000,- Kč za druhý stupeň invalidity. Částečně jsme ji zainvestovali a částečně nechali na spořicím účtu, aby byla kdykoli po ruce.

A jaká byla odměna za mou práci?

Ta nejkrásnější: “ještě, že tě mám”

Miluji svou práci!

Volejte, i Vám ráda poradím.

Ing. Zuzana Hyblerová
privátní poradkyně
737 651 123
zuzana.hyblerova@partners.cz

13.9.2022

Další články

16.1.2023 Varování Ministerstva investic – investování na vlastní pěst může přijít draho!

Někde jste slyšeli, že byste měli investovat a že byste neměli platit zbytečné poplatky. V uších vám stále zní "É-Té-eF". Vyrážíte na internet a hledáte, jakou cestou se vydat.

více

10.11.2022 Co je horší než nárůst výdajů? Pokles příjmu…

Existuje vůbec něco, co v uplynulém roce nezdražilo? Vyšší cena energií se promítá prakticky do všeho. Popasovat se s nárůstem výdajů je tak pro mnohé velmi náročná disciplína. Inflace užírá hodnotu našeho majetku a sahá nám hlouběji do kapes. A to jsou jen výdaje - rodinný rozpočet má stejně jako třeba ten státní dvě strany – vedle výdajové ještě tu příjmovou. A teď si představte, že se k nárůstu výdajů přidá ještě pokles příjmů!

více