Staňte se jedním z nás

Hledáme parťáka

Nejlepším vzděláním, kterého se nám může dostat, je pozorovat skutečné mistry v oboru při práci. Pro každého z Vás je připraven individuální studijní plán, na jehož konci budete plně připraveni pečovat o naše stálé klienty, budete připraveni na práci v našem týmu špičkových poradců. Sami poznejte, že právě vzdělání je cestou k úspěchu!

Proč životní pojištění?

Prozkoumat rizika, tj. mít záchranný plán, kdyby se věci nevyvíjely tak, jak chceme, je nutné u čehokoli, co chceme podniknout. A nemusí to být jen to, kde rizika podvědomě vnímáme - při založení vlastní firmy nebo třeba při výstavbě domu – týká se to totiž i výletu do hor nebo jakéhokoli rozhodnutí na finančním trhu – naspořit dětem, investovat směrem k rentě, pořídit si vlastní bydlení na hypotéku apod. To vše by měl záchranný plán v ideálním případě ochránit, minimálně však musí zajistit, abychom neskončili na ulici a měli vůbec co jíst.

Co je ohroženo?
Veškeré plány do budoucna stojí na naší schopnosti vydělávat peníze – na našem příjmu. Pokud nebude příjem, nebude na výdaje a už vůbec ne na sny a přání v budoucnu. Situací, které mohou ohrozit příjem, není mnoho, jejich dopad ale může být fatální. Pojďme se zaměřit na ta nejvážnější rizika související se zdravím (na riziko ztráty zaměstnání nebo drobný úraz je nejlépe být připraven dostatečnou výší rezervy).

Vážná nemoc nebo těžký úraz.
Dlouhodobá pracovní neschopnost, tedy rok až rok a půl pracovní neschopnosti a navazující invalidita, to je z finančního pohledu ten nejčernější scénář. Příjem významně klesne, náklady mohou i vzrůst (léčba, péče další osoby). A není to na pár měsíců nebo let, ale může to být „navždy“.

Úmrtí.
Pokud jste živitelem rodiny nebo máte závazky, které by dědicům způsobily finanční potíže, je potřeba zanalyzovat dopady i tohoto rizika. I v případě, že na vás není nikdo finančně závislý, chcete, aby náklady s posledním rozloučením padly na někoho z vaší rodiny?

Proč to řešit?
Kterou z těchto událostí můžete stoprocentně ovlivnit, že se nestane? Pravděpodobnost, že se to stane, je samozřejmě malá. Ale to není to, co nás u takové analýzy rizik zajímá – to podstatné je uvědomit si, jaký dopad by taková událost měla. Klíště v lese nemá MatFyz a netuší, jak málo pravděpodobné je, že zrovna vás infikuje.

Finanční airbag.
Představte si, že by existoval speciální finanční airbag, za jehož pronájem byste platili 5% svého příjmu – 95% příjmu by vám stále zůstávalo na vše ostatní. Tento airbag by v momentě, kdy dojde k jakého vážné zdravotní komplikaci, vynahradil ztracený příjem – neskončili byste na ulici, doplatili byste hypotéku, měli byste na studium dětí, na svou rentu a na jakékoli své sny, které byste si za normálních okolností dovolili ze svého příjmu. 95% příjmu k dispozici a k tomu jistota, že klíště neklíště svůj příjem budete mít. Takto přesně funguje principiálně životní pojištění. Samozřejmě je nutné vybrat pojišťovnu, u které budete mít maximální možnou jistotu plnění a mít své pojištění správně nastaveno.

Doporučení.
Nikomu se nám nechce platit za něco, co nevyužijeme. Jenže v tom je ten háček – jestli pojištění využijeme nebo ne, prostě nevíme. Až když se něco stane, se rozevřou pomyslné nůžky mezi tím, jestli mám nebo nemám pojištění. Jste fatalisti a věříte, že věci se dějí tak, jak mají a nic není náhoda? Pak není náhoda, že tento článek čtete. Chcete raději investovat než platit pojištění? Nejzranitelnější jste právě teď – pokud by se stalo něco za pár měsíců, tak potřebné miliony nenaspoříte, pojišťovna je vám vyplatí. A v ideálním případě se pojistěte se už jako mladí – bude to za pár korun a bez výluk. Jste rodiče? Pak takovouto ochranu můžete zajistit pro své děti už klidně od narození a až do jejich důchodu – doslova za pár stovek…

Psáno pro měsíčník Turnovsko

19.10.2021

Další články

12.11.2021 Advokát ve financích

Kolem finančního poradenství koluje spousta mýtů. Jeden si může myslet, že finanční poradce tahá lidi z exekucí. Jiný zase, že je tu pouze pro ty nejbohatší, kteří mu za jeho služby platí desítky tisíc ročně. Finančně-poradenský trh láká a vždy lákal možnostmi finančního, karierního, profesního i osobnostního růstu. Díky regulaci ČNB už ovšem naštěstí nedává prostor pro bezpáteřní zlatokopy, naopak vytváří příležitosti pro ty, kteří chtějí dělat svou smysluplnou práci opravdu dobře a těžit z toho, že už to zdaleka není příležitost pro každého.

více

13.8.2021 Nebezpečná záměna

Až nebezpečně často zaměňujeme „chci“ za „opravdu potřebuji“. Nakonec, veškerý doplňkový sortiment v jakémkoli obchodě na nás doslova křičí – „Mě musíš mít! Mě nutně potřebuješ!“ Dokážeme ale v reálném životě určit, co opravdu potřebujeme? A platí to s penězi? Na dalších řádcích se vás zcela nepokrytě pokusíme přesvědčit o tom, že spíše neplatí a že jde o národní sport, hodný Olympiády – plave v tom totiž většina národa.

více